Trading-Strategies1

23 veebr. Kujunda oma isiklik kauplemisstrateegia

Kujunda oma isiklik kauplemisstrateegia:

Raamatutest ja internetist otsides võib leida suurel hulgal erinevaid strateegiaid ja kauplemissüsteeme, mis igaüks on teatud mõttes oma olemuselt unikaalsed. Nii nagu ka Forex turg on pidevas muutumises, nii on ka pidevas muutumises strateegiad ja kauplemissituatsioonid. Täna ei ole enam sama situatsioon ja tingimused, mis olid eile ja homme ei ole enam seesama situatsioon ja võimalused, mis olid täna. Valuutaturg on pidevas liikumises ja muutustes, samuti ei pruugi toimida seesama stateegia täna, millega olid sa ennist korduvalt edukas. Iga päev tuleb uuesti olukorraga ikka ja jälle uuesti kohanduda.

On aga teatud „mängureeglid“, mis toimivad ikka ja jälle. Lihtsamalt väljendades on ju selge, et see, mis läheb ülesse, tuleb ka kunagi alla ja vastupidi.  Küsimus on vaid ajas ja mahtudes. Ise-enda jaoks on sul mõistlik kujundada oma-enda tegevuskava ja reeglistik, mis „hingab kuklasse“ ja juhib sinu põhilisi tegevusi turusituatsioonide hindamisel ja reaalsel kauplemisel.

Kui kord oled juba avastanud ning korduvalt testinud pikema perioodi jooksul mõnda toimivat süsteemi või strateegiat, tee see endale võimalikult põhjalikult selgeks, testi seda järjepidevalt, harjuta ning jää selle toimimisel sellele kindlaks. Teadvusta see strateegia iseendale detailselt ja korralikult. Kui Sa oled näiteks rahulik kaupleja ning Sulle meeldivad pikemaajalised tehingud – otsi endale strateegia mis on samuti pikaajalisem. Kui sa oled rohkem agressiivne kaupleja, hakka endale otsima strateegiat mis pakub sulle igapäevaselt mitmeid võimalusi ja signaale võimalikuks kauplemiseks.

Näiteks, kui ma paneksin graafikusse vaid stochastic ning RSI inikaatori ning annaksin selle väga kogenud ja vilunud kauplejale võin ma garanteerida, et ta on vaid selle strateegiaga edukas. Kuid, kui ma annaksin täiesti uuele kauplejale terve süsteemi, mis annab märguandeid 75% võidutõenäosusega headel turutingimustel, on ikkagi võimalik, et see kaupleja laseb oma konto põhja. Sellepärast ongi väga oluline mõista turgu ja õppida selgeks turul kauplemise reeglid!